O nas

Image

O firmie

W 1977 roku w Złocieńcu na ul. Piaskowej 8 PKS Szczecinek utworzył swoją filię pod nazwą placówka terenowa w Złocieńcu. W czasach świetności przypadających na lata 80-te placówka dysponowała osiemnastoma samochodami ciężarowymi, które obsługiwały m. in. Centrostal Szczecinek, Zakłady Przemysłu Wełnianego w Złocieńcu, Rejon Dróg w Drawsku Pomorskie. W samej zajezdni pracowało wtedy ok. stu osób. W połowie lat 90-tych przynależna do placówki stacja paliw zaczęła sprzedawać paliwa dla klientów. Rok 2003 to czas, kiedy stacja paliw przeszła gruntowną modernizację, polegającą na dostosowaniu do nowych norm ekologicznych. W 2005 roku powstała nowa, dwu stanowiskowa hala do napraw pojazdów osobowych i dostawczych.

Od pewnego czasu właściciel PKS-u w Szczecinku sygnalizował samorządom Powiatu Drawskiego, iż chętnie sprzedałby placówkę terenową w Złocieńcu. Samorządy po licznych negocjacjach ze stroną szczecinecką zdecydowały się na podjęcie działań w tym kierunku i 14 sierpnia 2013 roku utworzyły spółkę pod nazwą PKS Złocieniec Sp. z o. o. W kancelarii adwokackiej przyszli właściciele podpisali akt notarialny powstania spółki. Z ramienia powiatu podpis złożył starosta Stanisław Cybula i Andrzej Brzemiński, burmistrz gminy Złocieniec Waldemar Włodarczyk, wójt Wierzchowa Jan Szewczyk, burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, wójt Ostrowic Wacław Micewski. Zadaniem spółki było zdobycie niezbędnych uprawnień do prowadzenia działalności oraz prowadzenie ustaleń transakcji kupna-sprzedaży. Rok 2014 był przełomowym okresem w historii firmy. To właśnie wtedy, ósmego sierpnia, złocieniecka część PKS Szczecinek stała się odrębną spółką, funkcjonującą już jako PKS Złocieniec Sp. z o. o.

W tym dniu nastąpiło podpisanie umowy kupna-sprzedaży placówki terenowej w Złocieńcu i od tej pory nowa Spółka przejęła pełną działalność. PKS Złocieniec Sp. z o. o. zatrudnia ok. sto dwadzieścia osób i dysponuje sześćdziesięcioma trzema autobusami. Prowadzi działalność polegającą na świadczeniu usług przewozu osób: wynajem autobusów na wycieczki, imprezy okolicznościowe, liniowe przewozy regularne oraz przewozy specjalne (pracownicze, szkolne). Stacja obsługi specjalizuje się w naprawach samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów, remontach silników i podzespołów, myciu pojazdów ciężarowych i autobusów. Dysponujemy całodobowym strzeżonym parkingiem.